دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی,pptx

تاریخ ایجاد 22/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 30   قیمت: 9000 تومان     تعدادمشاهده  3  

دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی,pptx
 
بخشی از مطلب  
 
 
      همگام با پیشرفت علم مهندسی زله و تاکید بر امر مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی، استفاده از سیستمهای مناسب و با عملکرد مطمئن برای مقابله با این نیروها احساس  می شود. امروزه تمامی محققین علم مهندسی سازه، سعی می کنند که با بهینه کردن سیستمهای مقاوم سازی موجود و یا ارائة سیستمهای جدید، گامی بسوی پیشبرد این هدف بردارند.
      از دیدگاه یک مهندس سازه، بهترین فرم سازه ای، انتخابی است که در آن اعضای اصلی ترکیبهای مختلف بارهای قائم و افقی را بصورت بهینه تحمل نمایند. ولی در عمل معمولا" ملاحظات غیرسازه ای، تاثیرات بسیار مهمی بر انتخاب فرم سازه دارند و ممکن است تعیین کننده باشند. از عوامل مهمی که باید در انتخاب فرم سازه دخالت داده شوند، پلان داخلی، مواد، روش اجرا، معماری و شکل خارجی ساختمان، موقعیت و مسیر سیستمهای تاسیساتی و سرویس، نوع و مقدار بار جانبی و ارتفاع ساختمان می باشند. هر چه ساختمان بلندتر و لاغرتر باشد، عوامل سازه ای از درجة اهمیت بیشتری برخوردار می گردند، و متعاقبا" نیاز به انتخاب فرم مناسب سازه ای نیز بیشتر می شود. لازم به ذکر است که علاوه بر لحاظ نمودن عوامل غیر سازه ای و سازه ای، فرم سازه ای انتخاب شده بایستی اقتصادی باشد .
      یکی از مهمترین عوامل موثر بر فرم سازه، کاربری ساختمان است. ساختمانهای تجاری- اداری جدید نیاز به فضاهای باز بزرگ دارند تا بر حسب سلیقة استفاده کنندگان توسط پانلهای سبک  تقسیم بندی و فضاسازی شوند. لذا اعضای قائم اصلی سازه های بلند باید تا حد امکان دور از هم، در محیط ساختمان و در اطراف آسانسورها، پله ها و عبورگاههای سرویس قرار گیرند. در ساختمانهای مسی و هتلها، معمولا" فضاسازیهای داخلی بصورت دائم بوده و در طبقات تکرار  می شود، در نتیجه ستونها و دیوارها در تمام پلان و در محدوده تیغه بندیها جایگزین می گردند .
      گرچه عموم محققین معتقدند که شتاب، مهمترین پارامتر نحوة پاسخ افراد به ارتعاش می باشد و ممکن است برای ساکنین ساختمانهای بلند انواع واکنشهای نامطلوب (اضطراب و حالت تهوع) را ایجاد نماید و باعث سلب آسایش آنها گردد، ولی جابجایی زیاد نیز می تواند باعث عدم ایمنی شود، بخصوص در زله که نسبت به نوسانات باد حرکات شدیدتری دارد. لذا معیار طراحی در زله، قبل از آسایش که معمولا" در رابطه با باد مطرح است، ایمنی خواهد بود [1]. 
      با توجه به وم کنترل تغییرمکان جانبی در ساختمانها که به لحاظ اثرات P-∆ ، جلوگیری از آسیب دیدن اعضای غیرسازه ای، حفظ تجهیزات و لوازم حساس و تامین ایمنی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، سختی سیستمهای مقاوم در برابر بارهای جانبی یکی از عوامل تعیین کنندة این سیستمها خواهد بود. طبیعتا" سیستمهایی که دارای سختی بیشتری می باشند، تغییرمکان جانبی آنها در برابر بارهای جانبی کمتر است. از دیگر عوامل موثر در سیستمهای مقاوم سازی، مقاومت و شکل پذیری آنها می باشد. با ایجاد شکل پذیری کافی، قدرت جذب و دفع انرژی در سازه افزایش یافته و می توان از فروریختگی سازه در اثر زله های شدید جلوگیری به عمل آورد.    
 
1-2-2  انواع سیستمهای مقاوم سازی
      برای مقاوم سازی ساختمانهای بتنی از سیستمهایی نظیر قاب خمشی، قابهای میان پر، تاوه های تخت و قارچی، دیوار برشی بتنی، سازه های قاب - دیوار، قابهای محیطی، دیوار برشی فولادی، مهاربندهای فی و . استفاده می شود. هر یک از سیستمهای فوق مزایا و معایبی دارند که باعث  می شود طراح با توجه به شرایط سازه و اقتصادی بودن طرح، یکی از آنها را انتخاب نماید.
 
1-2-2-1  قاب خمشی
      ساختار قاب خمشی شامل ستونها و شاهتیرهایی است که بوسیلة اتصالات صلب به یکدیگر وصل شده اند. سختی جانبی یک قاب خمشی به سختی خمشی ستونها، شاهتیرها و اتصالات در صفحه، بستگی دارد. بارهای افقی باعث رفتار طره ای قابها و خمش دو انحنایی تیرها و ستونها     می شوند و سازه را در مود تغییرمکان برشی قرار می دهند. امتیاز اصلی قاب خمشی در ترکیب باز آن و آزادی عمل در طراحی داخلی و جایگزینی مطلوب درها و پنجره ها است. این سیستم برای ساختمانهای تا 25 طبقه اقتصادی است و در ساختمانهای بلندتر به علت انعطاف پذیری نسبتا" زیاد قابها، برای کنترل جابجایی به اعضا و مقاطع بزرگ غیراقتصادی نیاز خواهد بود .
 
 

 
کلمات کلیدی مرتبط:
مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی,pptx ,بخشی از مطلب , , , همگام با پیشرفت علم مهندسی زله و تاکید بر امر مقاوم سازی سازه ها در مقابل نیروهای جانبی، استفاده از سیستمهای مناسب و با عملکرد مطمئن برای مقابله با این ,
مقالات مرتبط در این دسته

دانلود,بررسی پاورپوینت معرفی کابلها در سازه های مهندسی,pptx

دانلود,پاورپوینت پارامتریک جهت بررسی اندرکنش خاک و سازه ,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت مدل سازی به روش عناصر محدود,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت رفتار قاب فولادی با مهاربند کمانش ناپذیر و معمولی,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت کنترل فعال سازه با رویکرد فازی با میراگر (ATMD),pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های فولادی و مطالعات انجام شده بر روی شکل پذیری آنها,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت تاریخچه تعیین آسیب پذیری و ارزیابی سازه ها,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت اقدامات بهینه در معماری ساختمانهای نوساز ,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت تعاریف و اصول کلی در تصفیفه آب ,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت آب و اهمیت آن ,pptx

پاورپوینت بررسی نیوجرسی پلی اتیلن (نیوجرسی پلاستیکی) موانع جاده ایی ( راه بند پلاستیکی) یا موانع ترافیکی

پاورپوینت بررسی اجرای سقف وافل

پاورپوینت بررسی دال مشبک وافل ، معرفی سیستم نوین اجرای سقف

دانلود,بررسی پاورپوینت سیمان,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت ارزیابی فولادی استحکام بالا در صنعت سازه های فولادی,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت معرفی قاب‌های(EBF,MRF,CBF),pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت تکنولوژی استفاده از ازن در گندزایی فاضلاب,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل زمینی,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت بررسی برج پیزا,pptx

دانلود,بررسی پاورپوینت معماری دیجیتال,pptx

 

مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: سازه ,بررسی ,پاورپوینت ,دانلود ,pptx ,مقاوم ,دانلود بررسی ,بررسی پاورپوینت ,pptx دانلود ,مقاوم سازی ,سازی سازه ,دانلود بررسی پاورپوینت ,pptx دانلود بر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آسیاتک مشهد | نمایندگی رسمی آسیاتک در خراسان رضوی اقیانوس سیاه روزنگار فاطمه، معروف به فتیله چراغ بهارفایل فروشگاه قطعات الکترونیک اصفهان بازاربرق نکسوس دانلود گالری مهدیه و مسجد حضرت مهدی علیه السلام شماره دعانویس ماهر 09335738303 طراحی سایت ارزان دانلود رمان